Od fabryki do butikowej przestrzeni usługowo-mieszkaniowej

Lofty na Pompach to mieszkania inwestycyjne i nie tylko, które powstaną na terenie dawnej Fabryki Pomp w Lesznie. Deweloper, prowadzona przez Michała Biegajskiego firma ICC Real Estate, zapowiada, że kompleks złożony z lokali handlowo-usługowych, biur oraz mieszkań na wynajem długoterminowy będzie nadawać ton estetyce tej części miasta i sprawi, że centrum Leszna wzbogaci się o nową atrakcyjną przestrzeń, przyciągającą zarówno ludzi poszukujących lokum dla siebie, jak i inwestorów oraz biznes w najrozmaitszych jego odsłonach. 

 

Historia leszczyńskiej Fabryki Pomp, założonej przez przedsiębiorcę Philipa Hannacha, sięga drugiej połowy XIX wieku. Przez całe dekady obiekt ten był niezwykle istotnym punktem na przemysłowej mapie regionu: zakład mógł poszczycić się mianem największej tego rodzaju fabryki w całym zaborze pruskim. Mimo długiego okresu świetnego funkcjonowania z czasem zakład zaczął podupadać, aż w końcu po zakończeniu produkcji także powoli niszczeć.Nieczynna fabryka przemienia się w lokale usługowe, apartamenty na wynajem… i wiele więcej

Być może ten obszerny, atrakcyjny teren położony nieopodal ścisłego centrum Leszna nadal leżałby odłogiem, stopniowo popadając w ruinę, gdyby nie wizja i działanie ICC Real Estate: inwestora, który za swój naczelny cel obrał działanie na rzecz odnowienia przestrzeni w Lesznie i nie tylko oraz poprawę jakości życia mieszkańców okolicy.  Osiedle Lofty na Pompach ma składać się z kilku budynków połączonych spójną wizją i estetyką. Znajdą się w nich nie tylko apartamenty i lokale inwestycyjne, lecz także przestrzenie biurowe, handlowo-usługowe i zaaranżowane z myślą o gastronomii. 

 

Nowe centrum Leszna

 

Świetnie skomunikowane z różnymi punktami miasta, położone nieopodal leszczyńskiego ratusza i tuż przy pięknym nowym parku, osiedle Lofty na Pompach może pochwalić się nie tylko znakomitym projektem i niepodrabialną estetyką, lecz także wyśmienitą lokalizacją, której mogłyby pozazdrościć mu inne inwestycje budowlane w Lesznie. Lofty na Pompach to kompleks, który przyciągnie zarówno osoby szukające dla siebie stylowego miejsca do życia w wygodnej formule najmu długoterminowego, jak i przedsiębiorców, którym zależy na tym, by rozwijać swoją działalność pod prestiżowym adresem.