WZORCOWY LOFT
"KUŹNIA"

W budynku dawnej kuźni, położonym pomiędzy innymi budynkami kompleksu Loftów na Pompach, zaaranżowaliśmy nasz pokazowy apartament: imponujący dwupoziomowy loft z antresolą, urządzony w industrialnym stylu ze współczesnym twistem według projektu prof. Jana Sikory i jego pracowni Sikora Wnętrza. Duże okna z luksferami, autentyczne pokrycia ścian i połączenie historycznego kształtu budynku z jego nowoczesnym wnętrzem: wszystko to czyni z Kuźni perłę wśród naszej kolekcji.

 

Kuźnia została stworzona, by się dzielić. Możesz wynająć ją na specjalne firmowe wydarzenie, niepowtarzalną sesję zdjęciową, nagranie filmu promocyjnego czy nawet… na romantyczny weekend dla Ciebie i Twojej wyjątkowej osoby. Skontaktuj się z nami i opisz swoją wizję! 

Loftowy styl: nie do pomylenia z żadnym innym

 

Stylem, który z oczywistych względów pasować będzie tutaj najlepiej, i którym mocno inspirował się również prof. Jan Sikora, odpowiedzialny za projekty wnętrz apartamentów, jest styl industrialny, nazywany czasem także loftowym lub przemysłowym. 

 

W przeciwieństwie do wielu powstających obecnie budynków zaledwie naśladujących styl industrialny, Lofty na Pompach mogą pochwalić się autentycznie poprzemysłowymi przestrzeniami dawnej fabryki. Pracownia Sikora Wnętrza bardzo dobrze czuje pofabryczny styl i zamiast z nim walczyć, wykorzystała jego największe atuty, takie jak wysokie sufity czy ceglana konstrukcja, do stworzenia niepowtarzalnego projektu. 

Dostrzec piękno w tym, co niedoskonałe

 

"To, co najcenniejsze, jest tutaj popękane, brudne i zużyte.
Projektując taką przestrzeń, często przywołuję w pamięci
Modiglianiego i jego rysunki z kurzu i brudu. Materią projektową
może być cokolwiek – i to, co niedoskonałe, i to, co perfekcyjne.
Z kontrastów często powstaje piękno o ponadczasowym charakterze."

 

projektant prof.  Jan Sikora o Loftach

Zapraszamy do kontaktu!