WZORCOWY LOFT
"KUŹNIA"

W budynku dawnej kuźni, położonym pomiędzy innymi budynkami kompleksu Loftów na Pompach, zaaranżowaliśmy nasz pokazowy apartament: imponujący dwupoziomowy loft z antresolą, urządzony w industrialnym stylu ze współczesnym twistem według projektu prof. Jana Sikory i jego pracowni Sikora Wnętrza. Duże okna z luksferami, autentyczne pokrycia ścian i połączenie historycznego kształtu budynku z jego nowoczesnym wnętrzem: wszystko to czyni z Kuźni perłę wśród naszej kolekcji.

Na terenie inwestycji przewidzieliśmy miejsca postojowe w parkingu podziemnym, jak i pomiędzy budynkami.

 

Realizacja: 2020

Loftowy styl: nie do pomylenia z żadnym innym

 

Stylem, który z oczywistych względów pasować będzie tutaj najlepiej, i którym mocno inspirował się również prof. Jan Sikora, odpowiedzialny za projekty wnętrz apartamentów, jest styl industrialny, nazywany czasem także loftowym lub przemysłowym. 

 

W przeciwieństwie do wielu powstających obecnie budynków zaledwie naśladujących styl industrialny, Lofty na Pompach mogą pochwalić się autentycznie poprzemysłowymi przestrzeniami dawnej fabryki. Pracownia Sikora Wnętrza bardzo dobrze czuje pofabryczny styl i zamiast z nim walczyć, wykorzystała jego największe atuty, takie jak wysokie sufity czy ceglana konstrukcja, do stworzenia niepowtarzalnego projektu. 

Dostrzec piękno w tym, co niedoskonałe

 

"To, co najcenniejsze, jest tutaj popękane, brudne i zużyte.
Projektując taką przestrzeń, często przywołuję w pamięci
Modiglianiego i jego rysunki z kurzu i brudu. Materią projektową
może być cokolwiek – i to, co niedoskonałe, i to, co perfekcyjne.
Z kontrastów często powstaje piękno o ponadczasowym charakterze."

 

projektant prof.  Jan Sikora o Loftach

Zapraszamy do kontaktu!