Aktualności

24.03.2021

Przemiana dawnej leszczyńskiej fabryki pomp w komfortową i stylową przestrzeń do życia, pracy i odpoczynku to wyzwanie, które jest marzeniem wielu architektów i projektantów wnętrz. 

Tego spektakularnego zadania podjęła się pracownia Sikora Wnętrza ze swoim właścicielem i założycielem, prof. Janem Sikorą, na czele. Wisienką na torcie przebudowy i rewitalizacji jest Kuźnia, którą prof. Sikora mocą swojego talentu, wiedzy i doświadczenia przemienił we wzorcowy loft, którego projekt oraz idące za nim wykonanie wzbudziły zachwyt nie tylko w naszym kraju, lecz także za granicą. 

Wypowiedzi projektanta na temat Kuźni, często uzupełnione spektakularnymi zdjęciami wykonanymi przez Toma Kurka, można przeczytać w licznych wpływowych czasopismach architektonicznych, wnętrzarskich i o designie, takich jak Architektura&Biznes (https://www.architekturaibiznes.pl/loft-leszno-sikora,5180.html), Property Design (https://www.propertydesign.pl/design/185/niezwykla_metamorfoza_starej_kuzni_w_fabryce_pomp_w_lesznie_loft_spod_kreski_sikora_wnetrza,32717.html), Label Magazine (https://label-magazine.com/wnetrza/artykuly/w-industrialnym-klimacie) czy MAGAZIF (https://magazif.com/projekty-wnetrz/loft-w-dawnej-fabryce-pomp/). 

O wyzwaniach i przyjemnościach związanych z przemianą zabytkowego industrialnego wnętrza w stylową przestrzeń mieszkalną prof. Sikora opowiadał także podczas webinara, który można obejrzeć na YT: https://youtu.be/hkNi_pWYIZM?t=3520